Mezinárodní kynologická federace FCI - Výstavy psů FCI (kalendář výstav psů, výstavy psů podle místa konání)

Mezinárodní kynologická federace (FCI)

ČESKOMORAVSKÁ KYNOLOGICKÁ UNIE (ČMKU) KALENDÁŘ VÝSTAV / DOG SHOW CALENDAR KONTAKTNÍ FORMULÁŘ / CONTACT FORM

Mezinárodní kynologická federate

Mezinárodní kynologická federace

Mezinárodní kynologická federace (Fédération Cynologique Internationale – zkratka ) je mezinárodní kynologická organizace se sídlem v Belgii. Byla založena 22.5.1911 Německem, Rakouskem-Uherskem, Belgií, Francií a Nizozemskem.

FCI se zabývá plemeny psů a kynologií. Má 87 členů a smluvních partnerů (jeden člen z jedné země), kdy každý vydává své vlastní rodokmeny a školí své vlastní rozhodčí. FCI zajišťuje, že rozhodčí a rodokmeny jsou vzájemně uznáváni všemi členy FCI. Standard plemene psa tvoří a může měnit pouze země původu.

V Mezinárodní kynologické federaci zastupuje Českou republiku Českomoravská kynologická unie (), která je jejím řádným členem.

Cíle FCI

  • podpora chovu a využívání čistokrevných psů, jejichž funkční zdraví a fyzické rysy odpovídají standardu stanovenému pro každé jednotlivé plemeno a kteří jsou schopni pracovat a plnit různé úkoly podle konkrétních specifik svého plemene
  • ochrana použití, držení a chovu čistokrevných psů v zemích, v nichž má FCI člena nebo smluvního partnera; podporovat neziskovou výměnu psů a kynologických informací mezi členy a podněcovat pořádání výstav, zkoušek, soutěží další akcí, jako jsou sportovní podniky, využití psů při záchranných operacích atd.
  • podpora vztahu lidí ke psům a blaha psů na celém světě

Zpět na začátek

 

dogexpo.cz - facebookLíbí se Vám naše stránky? Budeme potěšeni, podpoříte-li DogExpo.cz na sociální síti Facebook. Děkujeme.

Upozornění:
DogExpo.cz není organizátorem žádné výstavy psů publikované na svých webových stránkách a nezodpovídá za aktuálnost informací poskytnutých organizátory. V případě změn nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj:
Informace – webové stránky FCI, webové stránky ČMKU
Obrázky – fotografie označené logem „DogExpo.cz“ jsou majetkem DogExpo.cz a slouží jako ilustrační fotografie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *